Zelta skudra

Labas mājaslapas labam internetam

Datora krēsli un to izvēle

Kas ir ergonomisks krēsls?

Pareiza “ergonomiskā” krēsla meklēšana ir izplatīta problēma, īpaši cilvēkiem, kas vēlas iegādāties jaunu aprīkojumu, lai padarītu darba vietas drošākas un veselīgākas. Ir pieejami vairāki “ergonomiski” krēsli, taču tā var būt kļūda iegādāties tikai tāpēc, ka tā ir apzīmēta ar “ergonomisku”.

Ergonomiskais krēsls ir veidots tā, lai tas atbilstu dažādiem cilvēkiem; tomēr nav nekādas garantijas, ka tās būs piemērotas jebkurai personai. Piemēram, krēsls var būt pārāk augsts, un rokas ir pārāk tālu viena no otras, lai īsa, slaida persona. Turklāt krēsli var neatbilst katram darbam vai uzdevumam darbstacijā. Krēsls kļūst ergonomisks tikai tad, ja tas īpaši atbilst darbinieka lielumam (ķermeņa izmēriem), viņa konkrētajai darbstacijai un uzdevumiem, kas tur ir jāveic. Ir iespējams atrast pareizo krēslu, lai gan tas ne vienmēr ir viegli.

Šodien rūpnieciski attīstītajās valstīs daudzi cilvēki sēž lielāko daļu laika, kad viņi ir nomodā. Viņi sēž, turot brokastis, strādājot automašīnās vai autobusos, skolas klasēs, sanāksmēs, birojos, vakariņās un mājās, skatoties televīziju. Daudzi cilvēki arī sēž darbā, strādājot ar mašīnām, kas ir izstrādātas, lai aizstātu manuālo darbu. Lai gan sēdēšana prasa mazāku fizisko piepūli nekā stāvēšana vai staigāšana, tas rada lielu slodzi uz jostas vietas. Kombinētais mazkustīgs dzīvesveids un darbs, kas prasa sēdi, var radīt daudzas veselības problēmas.

Kas jums jāzina par labas ergonomiskas krēsla izvēli?
Piemērota krēsla izvēle ir būtisks solis, lai novērstu veselības problēmas cilvēkiem, kuri strādā sēdus stāvoklī. Ar ergonomikas pieeju sēdi uzskata par īpašu, specializētu darbību, ko ietekmē tas, kā sēdošā persona mijiedarbojas ar darba vidi.

Jāņem vērā vairāki pamatjēdzieni:

Viens krēsls nav piemērots visiem. Izvēloties krēslu, jāizmanto lietotāja ķermeņa izmēri, lai tā neuzkrātu vienu ķermeņa daļu, kamēr tā ir uzstādīta.
Savāc datus par lietotāja ķermeņa augstumu. Optimālais sēdekļa augstums ir aptuveni ceturtā daļa no ķermeņa augstuma. Tas ir tikai īkšķis, jo rumpja un kājas attiecība var ievērojami atšķirties.
Katram darbam nav piemērots krēsls. Piemēram, zobārstiem ir vajadzīgs cits krēsls nekā rūpnieciskajiem darbiniekiem vai datoru operatoriem
Apsveriet uzturēšanas un remonta izmaksas. Sazinieties ar ražotāju, lai uzzinātu, kādas preces ir jāpārbauda un cik bieži jāveic pārbaude.

Kādas ir labas krēsla iezīmes?

Dažas funkcijas ir obligātas labam krēslam neatkarīgi no tā, kā jūs to plānojat izmantot:

Regulēšana – pārbaudiet, vai sēdekļa augstums ir regulējams.
Sēdekļa augstuma diapazons – Pārbaudiet, vai sēdekļa augstumu var pielāgot augstumam, kas ieteicams darbiniekam (-iem), kas to izmantos. Citi krēsli var būt jāizvēlas ļoti īsiem vai augstiem darba ņēmējiem.
Atzveltne – pārbaudiet, vai atzveltne ir regulējama gan vertikāli, gan uz priekšu un atpakaļ, un ir stingrs jostas daļas atbalsts.
Sēdekļa dziļums – izvēlieties sēdekļus, kas atbilst visaugstākajiem un īsākajiem lietotājiem.
Stabilitāte – Pārbaudiet krēsla stabilitāti; ieteicams izmantot piecu punktu bāzi.

Citas funkcijas, kas jāapsver

Skatiet, vai izvēlētajam krēslam ir funkcijas, kas palīdzēs kādam labāk strādāt. Roku balsti ar regulējamu augstumu ir piemēroti datoru operatoriem. Atkarībā no darba ņēmēja izmēriem un uzdevumiem, var būt nepieciešama arī plašāka vai šaurāka roku balsta izvēle.
Skatiet, vai izvēlētajam krēslam ir tādas funkcijas, kas padarīs darbu grūtāku. Piemērs var būt, ka kāds var izmantot krēslu ar riteņiem vai riteņiem, ja stabils un stacionārs darba stāvoklis būtu labāks. Ja ir nepieciešami krēsli ar ritentiņiem, izvēlieties tos, kas atbilst Jūsu izvēlētajam grīdas segumam (neilona riteņi paklājiem vai uretāna riteņiem cietām grīdām).