Zelta skudra

Labas mājaslapas labam internetam

Datorkrēsli

Datorkrēsli – kur un kā izvēlēties?

Lai arī slinkuma, taupības un šķietami lielāku ērtību nolūkos mūsdienās portatīvo datoru īpašnieki sēdēšanai izmanto dīvānu, pufu, gultu vai citas sēdēšanai piemērojamas virsmas, vajadzētu tomēr parūpēties par veselību un izmantot darbam ar datoru piemērotus sēžamos. Speciāli šim nolūkam ir radīti dažādu veidu datorkrēsli. Cik daudz veidu datorkrēslus var atrast mēbeļu veikalos, kā izvēlēties Tev ērtāko un piemērotāko, un kā pareizi sēdēt pie datora, lai nesabojātu savu veselību? Atbildes uz šiem jautājumiem un ieteikumus veselības saglabāšanai atrodi raksta turpinājumā!

Kādi datorkrēsli eksistē?

Gluži kā jebkurai citai lietai mūsdienās ir pieejami dažādi veidi un variācijas, kas ir pielāgotas dažādu personu grupu un situāciju vajadzībām (piemēram, dažādu veidu apavi, apģērbi, automašīnas u.c.), arī datorkrēslus var iedalīt smalkākās grupās:

Katrs no šiem krēsliem ir ar citu nolūku un ērtības pakāpi, tādēļ ir jāzina, pēc kādiem noteikumiem izvēlēties labāko krēslu.

Kā izvēlēties datorkrēslu?

Kad runa ir par datorkrēsla izvēli, viss nav tik vienkārši, kā paskaties, kurš patīk pēc krāsām, un ņem. Lai izvēlētos efektīvāko krēslu, kurš nesabojās Tev veselību, vadies pēc  šiem četriem noteikumiem:

  • cenas;
  • komplektācijas;
  • pildvielas kvalitātes;
  • apšuvuma piemērotības Tavām vajadzībām.

Turpinājumā par katru no tiem sīkāk.

Cena

Nepavelcies uz spilgtām PR kampaņām, ekstrēmām atlaidēm un zemām cenām. Lēti datorkrēsli nav no labākajām izvēlēm. Tā pat arī lietoti datorkrēsli, kas ir lētāki par jauniem, nebūs labākais lēmums, jo tie var būt salauzti, izsēdēti, sasmērēti un nekvalitatīvi – kāda gan cita iemesla dēļ iepriekšējiem īpašniekiem būtu bijusi vajadzība tos pārdot? Kvalitatīvi, ērti un veselībai nekaitīgi datorkrēsli cenas ziņā būs dārgāki, tomēr tas ir ilgtermiņa ieguldījums, un ir vērts samaksāt vairāk.

Komplektācija

Ir divi nosacījumi, kam īpaši jāpievērš uzmanība – vai datorkrēslam ir roku balsti (un vai tie ir kārtīgi piestiprināti), jo, ilgstoši strādājot pie datora, ir nepieciešams dot iespēju apakšdelmu muskuļiem atslābināties un atpūsties, un krēsla ritenīši – pirmkārt, tiem ir jābūt pieciem, otrkārt, izvēlies materiālu, kas nebojās grīdas segumu – cietu materiālu ritenīši derēs paklājiem un citām grīdsegām, bet parketam labāk izvēlēties mīkstus, piemēram, silikona ritenīšus.

Pildvielas kvalitāte

Pārbaudi, cik izturīgs un kvalitatīvs ir porolons, kas atrodas zem krēsla apšuvuma – ja ar roku uzspiežot salīdzinoši viegli “aizspiedies” līdz krēsla pamatnei, šis datorkrēsls nav kvalitatīvs un pāris mēnešu laikā izsēdēsies.

Apšuvums

Ir pieejami triju veidu krēslu apšuvumi – auduma, eko ādas un ādas datorkrēsli. Ādas krēsli būs dārgāki, taču tie elpos, eko āda kā sintētisks materiāls būs lētāks, bet neelpos un būs mazāk izturīgs, savukārt audums būs lētāks, jo kalpos īsāku laiku, ir laba alternatīva ādai, jo arī elpo, taču tā apkope ir grūtāka.

Kvalitatīvi datorkrēsli – kur pirkt?

Vislabāk datorkrēslus ir iegādāties specializētos biroja preču veikalos vai mēbeļu salonos, no kuriem datorkrēslus mēdz iegādāties labākie un lielākie uzņēmumi, kuros lielākā daļa darba noris ofisā pie datora.

Kā pareizi sēdēt?

Lai neradītu sev liekas raizes un veselības problēmas, sēžot pie datorgalda raugies, lai:

  • ceļi būtu 90 grādu leņķī, pēdas cieši pie zemes, augšstilbi paralēli grīdai;
  • krēsla roku balstiem jābūt vienā augstumā ar galdu;
  • datora monitora augšmalai jābūt acu augstumā;
  • mugurai jābalstās pret krēsla atzveltni visā garumā;
  • klaviatūrai jābūt tik lielai, lai apakšdelmi visu laiku balstītos pret krēsla rokturiem;
  • krēsls nedrīkst spiesties ceļu locītavās.

Rūpējies par savu veselību un darba kvalitāti – iegādājies piemērotu datorkrēslu jau tūlīt!