Kredītu apvienošana – kāpēc izvēlēties?

Ja tev ir noformēti vairāki ātrie kredīti vienlaicīgi, tas noteikti ietekmē ikmēneša budžetu, jo lielākā daļa ienākumu jāatdod, lai veiktu kredītu maksājumus. Kredītu apvienošana ļauj apvienot visus kredītus vienā, tādā veidā atvieglojot šo procesu.

Kas ir kredītu apvienošana?

Latvijā diezgan lielu popularitāti ieguvuši ātrie kredīti. Tos iespējams saņemt ātri un vienkārši – nav nepieciešams galvojums, ķīla un dažādu dokumentu sagatavošana. Vairāki ātro kredītu izsniedzēji piedāvā cilvēkiem aizņemties arī tad, ja šim cilvēkam jau ir noformēts aizdevums pie kāda cita kreditora. Vairāku kredītu noformēšana attiecīgi apgrūtina kredītu atmaksu, jo katru mēnesi jādomā ne tikai par vienu aizdevumu, bet gan vairākiem. Tādos gadījumos ir noderīga kredītu apvienošana. Tā ir iespēja apvienot vairākus aizdevumus vienā, saņemot vienotu procentu likmi.

Kā iedalās kredītu apvienošana?

Gluži tāpat kā ātrie kredīti, arī ātro kredītu apvienošana iedalās vairākās kategorijās:

  • Pirmais kredīts bez maksas
  • Kredītu apvienošana bez darba vietas
  • Aizdevums bez ķīlas un galvotāja
  • Ātrais aizdevums ar sliktu kredītvēsturi
  • Kredīts no 18,19 vai 20 gadiem

Kā strādā pārkreditācija?

Gluži tāpat kā ātro kredītu noformēšana, arī kredītu apvienošana ir ātrs process, kas bieži vien aizņem 1-2 dienas. Iestādes, kas piedāvā aizdevumu pārkreditāciju, piedāvā aizpildīt šo pieteikumu internetā. Pieteikumā tev būs jānorāda savi personīgie dati, kā arī informācija par au esošajām kredītsaistībām. Pieteikumā tev nepieciešams norādīt arī vēlamo kredīta atmaksas termiņu. Kad aizdevējs būs saņēmis tavu pieteikumu, viņš ar tevi sazināsies, lai izrunātu šo pieteikumu detalizētāk un vienotos par nosacījumiem. Lai veiktu kredītu pārkreditēšanu, tev būs nepieciešams doties uz aizdevēja biroju, lai parakstītu kredītlīgumu. Pēc līguma parakstīšanas saņemsi naudu savā bankas kontā un varēsi segt jau esošās parādsaistības.

Kāpēc izvēlēties kredītu refinansēšanu?

Esam apkopojuši trīs situācijas, kad kredītu refnansēšana varētu būt noderīga:

  • Gadījumā, ja ātro kredītu atmaksas termiņš ir nepiemērots tavai šī brīža situācijai, jo ienākumu līmenis nav pietiekams, lai veiktu aizdevuma atmaksu.
  • Ja nav iespējams veikt maksājumus noteiktajā termiņā, tāpēc sāk veidoties parāds
  • Pārkreditācija ir noderīga arī tad, ja personai nav problēmu ar aizdevuma atmaksu, tomēr ir vēlme vienkāršos apmaksas procesu, apvienojot visus aizdevumus vienā maksājumā.

Kam piemērota pārkreditācija?

Kredītu pārkreditācija ir pieejama ikvienam Latvijas pilsonim, kurš sasniedzis pilngadību. Aizdevēji paši nosaka vecuma slieksni no kura iespējama  ātro kredītu apvienošana. Ir vairāki aizdevēji, kuri piedāvā šādu iespēju klientiem no 20 vai 22 gadiem. Jāņem vērā arī tas, ka kredītu pārkreditācija ir paredzēta cilvēkiem ar atbilstošu maksātspēju. Ja finanšu stāvoklis ir nestabils, iespējams, ka kredītu pārkreditācija tev tiks atteikta. Lai uzzinātu, vai tev būs pieejama kredīta pārkreditācija, nepieciešams sazināties ar attiecīgo aizdevēju, lai noskaidrotu, vai šis pakalpojums tev būs piemērots.

Kur pieejama kredītu apvienošana?

Kredītu apvienošanu piedāvā vairāki Latvijas aizdevēji, Lai salīdzinātu, kur kredītu apvienošana ir pati izdevīgākā, iesakām izmantot Comparo.lv salīdzināšanas portālu, kur pāris minūšu laikā varēsi iegūt visu nepieciešamo informāciju un atrast piemērotāko variantu tieši savai situācijai.