Patēriņa kredīts – ērts naudas aizdevums

Patēriņa kredīti mūsdienās ir gana populāri un pieejami ikvienam cilvēkam, kuram ir stabili ikmēneša ienākumi. Tas ir viens no aizdevuma veidiem, kas pieejams cilvēkiem uz 12 vai 24 mēnešiem un to iespējams noformēt arī internetā.

Ja meklē iespējas, kur ieguldīt naudu, tad šis raksts noteikti tev būs noderīgs, jo uzzināsi gan to, kas ir patēriņa kredīti, gan kur pieejama labākā patēriņa kredītu salīdzināšana.

Kas ir patēriņa kredīts?

Patēriņa kredīts internetā ir viens no aizdevuma veidiem, kas pieejams ikvienam cilvēkam, kuram ir stabili ikmēneša ienākumi. Atšķirībā no ātrajiem aizdevumiem, patēriņa kredītu izsniedz uz 12 vai 24 mēnešiem.

To iespējams noformēt internetā, kas nozīmē, ka tev pat nebūs nepieciešams doties ārā no mājas, lai varētu noformēt šāda veida aizdevumu. Viss, kas tev ir nepieciešams – reģistrējies kreditora mājaslapā un aizpildi pieteikuma formu.

Pēc pieteikuma saņemšanas aizdevējs sazināsies ar tevi un paziņos lēmumu par aizdevuma piešķiršanu vai nepiešķiršanu. Protams, var gadīties arī situācija, ka tev tiks atteiks patēriņa kredīts. Esam apkopojuši pāris populārākos iemeslus.

Kāpēc man tiek atteikti patēriņa kredīti?

Ir vairāki iemesli, kāpēc tev varētu būt atteikts patēriņa kredīts:

  • Slikta kredītvēsture
  • Neatbilstošs vecums
  • Neregulāri ikmēneša ienākumi

Šie ir populārākie iemesli tam kāpēc tiek atteikts patēriņa kredīts privātpersonām. Ja cilvēkam ir slikta kredītvēsture, pastāv lielāka iespēja, ka aizdevums tiks atteikts, jo arī aizdevējam ir svarīgi tas, lai cilvēkam varētu uzticēties un maksājums tiktu izpildīts laikā. Otrs populārākais iemesls ir neatbilstošs vecums.

Ir aizdevēji, kuri piedāvā noformēt aizdevumu no 18 gadu vecuma, bet pārsvarā patēriņa kredīti tiek piedāvāti no 21 gada vecuma. Un pēdējais iemesls – neregulāri ikmēneša ienākumi. Gadījumā, ja tavi ikmēneša ienākumi ir neregulāri, aizdevējam ir tiesības atteikt aizdevuma izsniegšanu. Ja šaubies par kādu no šiem punktiem, tad noteikti no sākuma ir vērts uzzināt savu kredītvēsturi, jo tikai tādā veidā varēsi uzzināt, vai kāds aizdevējs tev izsniegs aizdevumu.

Protams, ir arī aizdevēji, kuri piedāvā aizņemties arī ar negatīvu kredītvēsturi, tomēr tādā gadījumā tev būs jārēķinās arī ar to, ka noteikumi būs savādāki nekā gadījumā, ja aizņemsies ar pozitīvu kredītvēsturi.

Kāpēc izmantot patēriņa kredītu?

Patēriņa kredīts bez ķīlas ir lielisks risinājums, ja nepieciešama nauda kādam konkrētam mērķim vai pirkumam. Visbiežākie mērķi ir, piemēram, mājokļa remonts, dārza labiekārtošana, ceļojums vai dažādu medicīnisko izdevumu segšana.

Aizdevuma atgriešana termiņš ir gana liels, tāpēc varēsi ieplānot aizdevuma atgriešanu, katru mēnesi atvēlot noteiktu naudas summu. Protams, ja esi izlēmis noformēt patēriņa kredītu, tev nepieciešams aprēķināt, vai varēsi laicīgi veikt patēriņa kredīta atmaksu, jo tikai tādā veidā varēsi neiekulties vēl lielākos aizdevumos.

Kur salīdzināt patēriņa kredītus?

Pirms noformēt patēriņa kredītu, noteikti ir vērts tos salīdzināt, lai varētu atrast tieši sev piemērotāko variantu. Tikai tādā veidā varēsi būt pārliecināts, ka esi izvēlējies pašu labāko risinājumu tieši sev.

Latvijā ir ļoti daudzi aizdevēji, kuru piedāvājumā ir patēriņa kredīti, un katrs no tiem piedāvā savus aizņemšanās nosacījumus. Ir svarīgi tos salīdzināt, lai tev būtu iespēja ietaupīt naudu un izvēlēties pašu izdevīgāko piedāvājumu tieši sev.

Patēriņa kredītu salīdzināšana pieejama, piemēram, Netcredit.lv, kur pāris minūšu laikā varēsi iegūt visu nepieciešamo informāciju par aizdevējiem un viņu nosacījumiem, tādā veidā varēsi atrast pašu labāko risinājumu tieši savai situācijai.